Září 2012

...Pěnový aplikátor vs. štěteček na oční stíny? Co je lepší? ...

28. září 2012 v 15:59 | KejT |  Tips
Nedávno jsem někde četla dotaz, jestli je na oční stíny lepší pěnový aplikátor nebo normální štěteček.Otázka mě natolik zaujala, že jsem se rozhodla na ni odpovědět po svém a vypsat Vám jednotlivé klady a zápory:)

Štěteček:
 • Se štětečkem se dobře pracuje, když chcete dosáhnout plynulejšího přechodu mezi jednotlivými stíny, popř. rozetřít stíny do ztracena.
 • Stíny nanesené na oko pomocí štětečku nejsou tak intenzivní, jako u pěnovky. Což může být výhoda u nevýrazného líčení, ale pokud chcete něco výraznějšího, může to být trošku problém.
 • Štěteček by se měl pravidelně prát v mýdlové vodě, jelikož se v něm tvoří bakterie!
 • Trochu práší.
 • Neudělá malé detaily líčení.
 • Dlouho vydrží (nemusíte ho tak často měnit jako aplikátory)
Pěnový aplikátor:
 • Je levný, snadno dostupný.
 • Hůř se pere, než štěteček. Naštěstí ale není tak drahý, což znamená, že ho prát nemusíte, ale můžete si koupit nový.
 • Aplikátory se prodávají povětšinou v balení po několika (např. Essence nabízí balení "cestovních" aplikátorů, které jsou malé, a tudíž nezaberou moc místa v kosmetické kabelce, navíc jsou zabalené v kapsičce, což znamená, že vám neušpiní ostatní kosmetické výrobky)
 • Nemají moc dlouhou výdrž... Po nějaké době se roztrhnou či rozpadnou.
 • S aplikátorem snadněji uděláte malé detaily líčení.
 • Nelze s nimi udělat plynulý přechod mezi dvěma stíny

Já osobně používám jak štětečky, tak pěnovky.
Se štětečkem udělám světlý podklad líčení, který nemusí být tolik intenzivní (např. u kouřového líčení, které naleznete ZDE si můžete všimnout, že jsem nanesla světlý stín až k obočí..) a aplikátorem udělám ten tmavší a intenzivnější zbytek. Mnohdy přechod mezi stíny dodělám pomocí štětečku, aby byl plynulý.Ať žijou zuřivé sousedky s natáčkama.....

26. září 2012 v 15:59 | Kejt |  Kejt
Hola HeySmějící se

Zdravím z vínového doupěte...Smějící se
Včera jsme se spolubydlama dělali kolaudačku bytu...a přislo 47 lidí!!! Abych byla upřímná, tak v životě jsem nikdy tak velkou párty v bytě nezažila...Smějící se
Ale stálo to fakt za to...Smějící se
Nyní máme ledničku plnou vína a koleček salámu a po bytě se nám válí flašky starých domácích zásob a role toaletního papíru...not badSmějící se

I sousedka nás přišla poctít svou návštěvou (zdupala nás, že děláme bordel a že se už to nikdy nebude opakovat...byla šíleně naštvaná a mě to v tu chvíli přišlo vtipné, takže zatímco stála na chodbě s natáčkama a pyskovala, já a kámoš jsme chytli šilenej záchvat smíchu...Smějící se doufám, že už ji nikdy neuvidím.Smějící se bojím se ted vyjít z bytuSmějící se

Naše skromné pohoštění....teda v prvotní fázi, ve finále toho bylo dvojnásob
Smějící se

Outfit inpiration 0.6

25. září 2012 v 13:29 | Kejt |  Inspiration
Při tvoření těchto outfitů jsem se lehce nechala inspirovat seriálem Gossip Girl, na kterém teď ujíždím (sleduju ho odznovu.. nejraději mám 1. a 2. serii, pak mi to přijde až pošahaně zapletené, navíc tam nevystupuje moje nejoblíbenější postava JennySmějící se)..a stylem oblíkání hlavním postav..:)

Upřímně...ty kraťasy jsou perfektní...ani mi výjimečně nevadí to, že to jsou kraŤasy a jsou růžové...Smějící se

Lak na nehty - Essence studio nails - better than gel nails

23. září 2012 v 17:19 | Kejt |  Nehty

Celkem nedávno jsem kdesi na netu narazila na velmi kladnou recenzi laku na nehty - Essence studio nails - better than gel nails. Že by konečně lak, který se tak divoce neloupe jako všechny ostatní?? Recenze mě navnadila, a tudíž jsem zamířila do drogérky pro tento zázrak:)


 • Byla to láska na první pohled. Lak se na nehtech hezky leskne, takže nehty opravdu vypadají jak gelové, navíc se do něj neobtiskují vzorky z peřin, dek, takže nehet vypadá pořád přirozeně hezky:)
 • Štěteček je klasický kulatý, ale větší než u ostatních Essence laků. Dobře se s ním pracuje. Stačí jedno namočení do laku na jeden nehet:)
 • Ze začátku jsem byla nadšená i z výdrže. Neloupal se po rekordní 3 dny a hezky držel. Jenže teďka zpětně musím konstatovat, že tak odolný byl jenom napoprvé. Někdy mi vydrží den, jindy 2, záleží na tom, co dělám. Každopádně jsem s ním spokojenější než třeba s průhledným lakem od Astor:)
 • Velkým kladem je to, že lak je rychleschnoucí a nedělá bublinky. Úplně suchý je tak do minuty, což je dost fajn, když spěcháte:)
 • Dalším kladem je cena. Koupila jsem jej za 59 Kč, což mi přijde jako dobrá investice na to, co lak umí:)

Shrnutí:
+ dobrá cena
+ velké balení
+ štěteček
+ rychlost schnutí
+ lesk
- výdrž

Ač mě trochu zklamala výdrž, lak budu i nadále používat. Líbí se mi ten gelový lesk a to, jak lak rychle uschne..Ze všech průhledných laků, které jsem kdy měla, mi tento sedí nejvíce:)
Celkový dojem: 80%

Neškleb se jak debil, zůstane ti to...:D

23. září 2012 v 12:29 | Kejt |  Kejt
Hola Hola, drazí..Smějící se

V poslední době trochu kašlu na blog, co?
No to víte, první týden nového semestru...to je samá párty, kafča, vybalování, nadšení, poctivé chození do školy a formátování přednášek ve volném čase...Smějící se
(No dobře, pořádná párty byla jen jedna, první den = první kocovina, a pak, že prohibice brání ve studentském životě...Smějící se...pchééé..)

Každopádně už si zase lítám ve svém studentském životě, poctivě vstávám do školy (ano, školu mám 3x na půl 12, jednou na půl 2 a jednou na osum..Smějící se takže to poctivé vstávání není zas takovej problém), zapisuju si na přednáškách, nadšeně uklízím každé smítko prachu v novém bytě a vařím obědy svému spolubydlícímu, který je sice nadšený kuchař, ale já mám tolik energie, že klidně uvařím i pro celou armádu....Smějící se

Jen by mě zajímalo, kdy ta moje hyperaktivita a nadšení polevíSmějící se
Dávám tomu tak ještě týden...Smějící se
A pak zas najedu na svůj režim, kdy chození do školy pro mě bude vyčerpávající, jelikož to mám nekonečných 10 minut cesty (z kolejí to bylo 5Smějící se), vaření bude zbytečná činnost, vždyť přece existují toastové chleby a čínské polívky...Smějící se, a chození na kafe bude nežádoucí, když daná osoba může přijít k nám a uvařit si kafe u nás...Smějící se

Huuu..:) No nic, hodím tu pár aktualizací a půjdu si euforicky zabalit kufřík plnej studijních materiálu a vzhůůůůůru směr OLMSmějící se


Make up inspiration 0.5 -> Smokey eyes

14. září 2012 v 15:29 | Kejt |  Inspirace-make up
Tmavé líčení nikdy neomrzí...aspoň teda já razím toto heslo..:) Jsem názoru, že kouřové a černé líčení je nesmrtelné a nikdy jim nic nemůžete zkazit. Hodí se pro každou příležitost. Ať už na společenské akce, párty či jen tak, na pochůzky do města..:)) Navíc očí užasně zvýrazní a vypadá dobře téměř na každé:)))

černo-hnědá klasika, kterou i já ráda nosím:)


...Ode dneška jsem pták ohnivák, prosím pěkně..:-D....

13. září 2012 v 12:19 | Kejt |  Kejt
Zdárek párek, párci..:)

Jsem tu..Smějící se Po dlouhé době a po nekonečných nákupech nábytku sedím zase u kompu a píšu..Smějící se
Musím říct, že poslední dobou se furt něco děje..v neděli velký nákup nábytku a stěhování do bytu.
Dneska dokupování nábytku...takže teď už mám snad všechno a v sobotu se oficiálně stěhuju do studenstkého bytu..
3x Huráááááá...hip hip hip huráááá..Smějící se
Kecala bych, kdybych tvrdila, že se mi tam nechce!! Já už se nemůžu dočkat...pomalu už odpočítávám hodiny do soboty..Smějící se Can't wait!!!!
Jinak jsem dneska byla u vlasožerky..Smějící se Dát si svoji klasickou nazrzlou barvu, jako vždy..JENŽEEEEE...dneska mi to chytlo uplně jinak..tmavě..takže vypadám jak pták ohnivák...házím vám tu fotky, tak posuďte sami..Smějící se

Nové háro...


Outfit of the day 0.9 - Miss Minnie...:D

9. září 2012 v 21:19 | Kejt |  Outfits
Už odmala mám hrozně ráda puntíky..příjdou mi jako takový fajný návrat do 60.let, které mám fakt moc ráda..Smějící se
Proto se můj další outfit skládá z puntíkované sukně (kterou mám jak v bílé, tak v červené barvě...Na tu bílou se můžete kouknout tady.....).
Jak se tak na to koukám, tak mi ta sukně hrozně připomíná styl Myšky Minnie, která měla podobnou..Smějící se
Doplnila jsem ji klasickým bílým tílkem, a jelikož venku byla celkem koska, vzala jsem si k tomu i černý krátký svetr, který mám ze všech svých svetrů nejraději....:))...Hepy hepy jak tři blechy...:D:D

7. září 2012 v 13:59 | Kejt |  Kejt
Uáááááááááá.....

tak jsem zase tady..a víte co je novýho? Tu zkoušku jsem dala!!! Jsem studentkou druhého ročníku právnický fakulty....*YAHOO*...to se tak báječně poslouchá & píše....Smějící se

Život je fakt krásnej...Smějící se
Dala jsem to já i všichni moji kámoši, takže spokojenost jak blázen..:)))
Pořád tomu nemůžeme uvěřit:)
Mám školu, mám perfektní byt v olmu..za chvíli začíná nový semestr..♥...jsem šťastná..:)
Od teď mě čekají jen ty příjemné povinnosti jako nakupování nábytku, vybavování bytu, chození na přednášky a páárty..S vyplazeným jazykem žádný pitomý stresíky a obavy, že přijdu o školu..:)


...Pokud mě trefí, budu trefená...:D

3. září 2012 v 10:29 | Kejt |  Kejt
No nic, moji drazí & milování..:)
Odpoledne odjíždím do Olmu na úterní zkoušku z ústavního práva..
....nemám v bytě net (prozatím) a mám nervy, takže teď tu nějakou dobu nebudou žádný příspěvkySmějící se
Držte mi palce, musím to dát!!! jde mi o život (no dobře, ne tak o život, jako o budoucnost..Smějící se)...
Začínám nervíkovat fakt neskutečným způsobem...
A to tak, že nejsem schopná si spočítat, kolik kusů oděvu potřebuju na 3-4dny..Smějící se
Božeeee..umřu...Smějící se

Takže prozatím se loučím a pevně doufám, že mě do úterka neklepne..Smějící se

Fotka s nejlepším dárkem, který jsem letos dostala k narozkám..Smějící se (ne, není to infantilní..a nevhodný k mému věku..Smějící se je to roztomile rozpustilý...Smějící se)